13. krog manj uspešen od pričakovanj

By | februar 5, 2019

13. krog državne kegljaške lige je bil za najboljše kamniške kegljače in kegljačice manj uspešen kot smo pričakovali pred dvoboji. Najpomembnejši tekmi 1.A lige sta se odigrali v Tržiču, moška druga ekipa je kegljala na domačem kegljišču, člani 3. moške ekipe pa so gostovali v Ljubljani.

Edina kamniška ekipa, ki je v 13. krogu osvojila točko je bila 1. ženska ekipa, ki je remizirala z rezultatom 4:4 (3124:3190). Tekma je bila za Kamničanke po štirih odigranih dvobojih že skoraj izgubljena, saj dekleta v začetku tekme nikakor niso našle pravih občutkov na tržiškem kegljišču. Še najboljši rezultat je dosegla Lidija Pirman, ki je podrla 529 kegljev in izgubila dvoboj za en kegelj, podobno sta dvoboj izgubili tudi Majda Lužar in njena zamenjava Tea Repnik. Irena Koprivc in Tadeja Kokalj pa sta za svojima nasprotnicama rezultatsko nekoliko več zaostali. Pred zadnjim parom (Živkovič, Koprivec) je bila zato težka naloga, da tekmo spreobrneta in pripeljeta do izenačenja. Misija jima je tudi uspela. Noemi je s super rezultatom 578 podrtih kegljev premagala svojo nasprotnico za 46 kegljev, Klara pa je izkoristila slab dan domačinke Urše Mejač, podrla 540 kegljev, dobila ekipno set točko in še potrdila razliko v številu podrtih kegljev v korist Kamničank.

LJUBELJ : KAMNIK1    3142 : 3190    4 : 4

Fantje so odigrali nekoliko bolj izenačeno tekmo kot dekleta, saj je bil končni izenačen rezultat v zraku do konca tekme. V prvem paru sta nastopala Gašper Burkeljca in Franci Grubar. Gašper je dvoboj dobil s končnim rezultatom 588 podrtih kegljev, Franci Grubar pa kljub odlični predstavi in 571 podrtimi keglji ni mogel premagati Čerin Blaža, ki je podrl 607 kegljev. V drugem paru sta z nastopom pričela Jakob Jančar in Igor Zamljen. Oba sta začela nekoliko bolj rezervirano, toda Igorju (563 podrtih kegljev) je na koncu uspelo pridobiti pomembno ekipno set točko z izjemnim zaključkom na zadnji stezi. Jakob tudi po drugem setu ni našel svoje igre, zato je moral biti trener Franci Spruk primoran opraviti menjavo. V igro je vstopil še nekoliko poškodovani Jure Starman in svoje delo odlično opravil. Kljub dobremu zaključku sta Jakob in Jure skupno podrla le 534 kegljev, kar pa je občutno premalo za tekmovanje v 1.A ligi in Kamničani so imeli tako že kar velik zaostanek v ekipnem številu podrtih kegljev. V tretjem paru sta morala Peter Jantol in Kristjan Mijatovič oba dobiti dvoboj, da bi tekmo pripeljala do izenačenega rezultata. Kristjanu je z rezultatom 582 podrtih kegljev uspelo dobiti ekipno set točko, Peter (604 podrtih kegljev) pa je moral na koncu tekme priznati premoč Tržičanu Sobočan Davorju, ki je z izjemnim čiščenjem v zadnjem setu popolnoma nadigral Petra in se zaustavil pri izjemnih 634 kegljih. Rezultat tekme je bil torej 5:3 (3527:3442) v korist domačinov iz Tržiča.

LJUBELJ : CALCIT1   3527 : 3442    5 : 3

V 13. krogu so nastopali še člani 2. in 3. moške ekipe, članice 2. ženske ekipe pa so imele prosto kolo. Obe moški ekipi sta tekmi izgubili. Od članov 2. moške ekipe so bili boljši igralci KK Pivka z rezultatom  3:5 (3239 : 3262), od igralcev 3. moške ekipe pa so bili boljši člani KK Iskra iz Ljubljane z rezultatom 6,5 : 1,5 (3278 : 3078).

CALCIT2 : PIVKA    3239 : 3262     3 : 5 

ISKRA : CALCIT3    3278 : 3078     6,5 : 1,5

Več podrobnih rezultatov pa na povezavi Kegljaške zveze Slovenije

Zavarovalnica Triglav

Calcit d.o.o.