3. mesto za 1. moško ekipo, dekleta ponovno z omogočenim nastopom na mednarodnem NBC pokalu

By | marec 26, 2019

Glavni cilj, ki smo si ga zastavili v Kegljaškem klubu Calcit Kamnik na začetku sezone,  je bila uvrstitev moške in ženske ekipe med najboljše 4 ekipe v ligi in zagotovitev nastopa na enem od Evropskih mednarodnih pokalov. To je uspelo obema ekipama.

Najboljši kamniški kegljači so si v zadnjih tekmah 1.A slovenske moške lige prikegljali pomembne zmage proti neposrednim tekmecem za končno 3. mesto in ga na koncu tudi osvojili. Najpomembnejša je bila zmaga proti ekipi KK Proteus Postojna s 4,5:3,5 v Kamniku v 14. krogu državne lige, ki je prinesla tisti pomembni 2 točki prednosti na lestvici, ki sta Kamničanom prinesli nekoliko več sproščenosti, kar se je videlo tudi na zadnji tekmi proti Hrastniku, ki so jo Kamničani dobili z rezultatom 8:0. Končno 3. mesto je Kamničanom prineslo nastop na mednarodnem NBC Pokalu, ki bo potekal v začetku oktobra.

Bronasta 1. moška ekipa

Stojijo: Jakob Jančar, Matej Turk, predsednik Igor Zamljen, glavni trener Franc Spruk

Čepijo: Jure Starman, Gašper Burkeljca, Kristjan Mijatovič, Peter Jantol

 

Rezultati zadnjih krogov 1.A moške državne lige:

TRIGLAV : CALCIT1      3488 : 3465      4 : 4

CALCIT1 : GORICA      3371 : 3324      4,5 : 3,5

KONSTRUKTOR : CALCIT1     3441 : 3331       5 : 3

CALCIT1 : HRASTNIK      3499 : 3249      8 : 0

Nastopa na NBC pokalu se lahko veselijo tudi predstavnice 1. ženske ekipe, ki so v 1.A ženski državni ligi osvojile 4. mesto. Pravico nastopa na pokalu so si Kamničanke priborile v zadnjem 18. krogu, ki so ga odigrale v Kamniku proti neposrednim tekmicam iz KK Brest Cerknica. Tekmo so morale dobiti z rezultatom 6:2, kar jim je tudi uspelo. To je odličen uspeh za žensko kegljanje v Kamniku, saj so si dekleta po nekajletni odsotnosti od nastopanja na največjih klubskih pokalih že zelo želele nastopa proti drugim evropskim ekipam.

1. ženska ekipa KK Calcit Kamnik:

Stojijo: Lidija Pirman, Noemi Živkovič, Irena Koprivc, Tadeja Kokalj

Čepijo: Tea Repnik, Urška prelog-Košir, Klara Koprivec, Tamara Pevec

 

Rezultati zadnjih krogov 1.A ženske lige:

TRIGLAV : CALCIT1      3296 : 3201      7 : 1

CALCIT1 : MIKLAVŽ      3276 : 3266      5 : 3

REMOPLAST : CALCIT1     3240 : 3234      6 : 2

CALCIT1 : BREST      3211 : 3090       6 : 2

Ostale kamniške ekipe so v svojih ligah dosegli sledeče rezultate:

  1. moška ekipa: 4. mesto v 2. ligi Zahod
  2. ženska ekipa: 4. mesto v 2. ligi Zahod
  3. moška ekipa: 5. mesto v 3. ligi Zahod

Za več podrobnih rezultatov pa si oglejte <<povezavo na KZS>>

 

Zavarovalnica Triglav

Calcit d.o.o.