Jure Starman in Peter Jantol med Top 16 igralci drž. članskega prvenstva

By | april 9, 2019

V soboto in nedeljo (6.-7. 4. 2019) je v Ljubljani (Bežigrad), Prevaljah, Cerknici in Črnomlju potekal kvalifikacijski del drž. članskega prvenstva v Kombinaciji in Posamezno. KK Calcit Kamnik so v moški konkurenci zastopali Jure Starman, Peter Jantol in Igor Zamljen, v ženski konkurenci pa Klara Koprivec, Tadeja Kokalj in Irena Koprivc.

Jure Starman
Peter Jantol

S svojima nastopoma sta si uvrstitev med najboljših 16 kegljačev zagotovila na 7. mesto uvrščeni Jure Starman (585, 639) in na 9. mestu Peter Jantol (629, 586). Oba sta z dobrimi nastopi v kvalifikacijah še v poziciji, da z odličnim kegljaškim nastopom osvojita dober rezultat v Kombinacijskem seštevku državnega prvenstva, tudi stopničke se ne izključujejo. Igor Zamljen je kvalifikacije zaključil na 43. mestu.

Pri dekletih je bila zelo blizu uvrstitve med najboljših 16 igralk Klara Koprivec (556, 579), ki je nastop na finalnem delu državnega prvenstva zgrešila za le 4 podrte keglje. V izjemno izenačeni konkurenci pri dekletih sta preostali dve tekmovalki kamniškega kluba zaključili na naslednjih mestih: Tadeja Kokalj na 28. mestu, Irena Koprivc na 34. mestu.

V finalnem delu turnirja, ki se bo odvijal 13.4.2019 v Kranju se bosta v osmini finala Jure in Peter pomerila v dvobojih:

Ob 10.00: Peter Jantol proti Tomaž Ivančič (KK Litija 2001)

Ob 13.00: Jure Starman proti Denis Čenanovič (KK Proteus Postojna)

Več Info pa na >>povezavi na KZS<<

Vabljeni k navijanju v Kranj!

Zavarovalnica Triglav

Calcit d.o.o.