4. mesto na NBC Pokalu v Slavonskem Brodu na Hrvaškem za obe kamniški ekipi

By | oktober 17, 2019

Kamniško kegljanje je doseglo nov mejnik uspešnega nastopanja na evropski ravni. V klubu smo bili zelo veseli , da lahko kamniški kegljaški klub na evropski ravni kegljaških tekmovanj zastopata moška in ženska ekipa. Kar pa je najboljše v letošnji izvedenki NBC Pokala, obe ekipi sta prišli do 4. mesta. To je super uspeh, saj je v ženski konkurenci tekmovalo 16 ekip, pri moških pa kar 26!!!

Obe ekipi sta v kvalifikacijskem delu tekmovanja dosegli 3. mesto.

Končna lestvica Kvalifikacij v ženski konkurenci
NBC Pokal Slavonski Brod Hrvaška

Končna lestvica Kvalifikacij v moški konkurenci
NBC Pokal Slavonski Brod Hrvaška

Omenimo še dosežke iz kvalifikacij, kjer je imela Urška Prelog Košir četrti najboljši rezultat med 99 nastopajočimi dekleti. Noemi Živković je imela 5 rezultat, Tea Repnik 15 in Klara Koprivec 16!

Pri moških je med 167 igralci le sedmim uspelo preseči mejo 600. Jure Starman je dosegel četrti najboljši rezultat, medtem ko je Peter Jantol dosegel deseti rezultat.

Polfinalni tekmi in tekmi za 3. mesto se kamniškima ekipama ni izšel po načrtu. Obe ekipi sta tekmi za končni zmagovalni oder izgubili, toda kljub temu smo lahko ponosni na oba rezultata v moški in ženski konkurenci. Navsezadnje, nobeni drugi slovenski ekipi se na Evropa Pokalu ali Svetovnem Pokalu ni uspelo uvrstiti med TOP 4 ekipe posameznega pokala.

Rezultata polfinalnih tekem:

Moški polfinale: SKK Chambtalkegler Raindorf (Nemčija) – KK Calcit Kamnik

6:2   13,5:10,5   3427:3355

Ženski polfinale: KC Schrezheim (Nemčija) – KK Calcit Kamnik

6:2   16:8   3231:3134

Rezultata tekem za 3. mesto:

Moška tekma: KK Calcit Kamnik – Metalac Gornji Milanovac (Srbija)

3:5   11:13   3345:3428

Ženska tekma: KK Calcit Kamnik – ŽKK Split (Hrvaška)

2:6   6:18   3108:3210

V nadaljevanje sezone tako odhajamo s pozitivnimi mislimi in bogatejši za novo izkušnjo.
Iskrena zahvala vsem navijačem, ki so nas spremljali v Sl.Brodu in tistim, ki ste pesti držali doma!!

Iskrena zahvala pa tudi našim sponzorjem – Calcit KamnikZavarovalnica Triglav!!