Meni Zapri

Zaradi nastale Covid situacije tekmovalna komisija KZ Slovenije daje tolmačenje nekaterih spremenjenih določil propozicij :

  1. Za vse tekme v slovenskih ligah lahko gostujoče ekipe prinesejo svoje krogle, katere morajo odgovarjati določilom tehničnega pravilnika
  2. Ekipa ki nastopi v nepopolni sestavi (najmanj štirje igralci) se ne kaznuje z denarno kaznijo
  3. Ekipa, ki ne nastopi na tekmi se kaznuje z denarno kaznijo in odvzemom 2 točk, če ne nastopi dva krat se izključi iz lige

1B slovenska liga VZHOD ženske :

Zaradi odpovedi še dveh ekip (Ruše in Ceršak) je v ligi ostalo samo še pet ekip, kar ne zadostuje za regularni potek tekmovanj v ligi (minimum 6 ekip). Ker v ligi ne sodeluje dovolj ekip prvak lige nima pravice avtomatsko se uvrstiti v višjo ligo, zato bo morala prvo uvrščena ekipa odigrati kvalifikacijsko tekmo (2 nastopa na podrte keglje) z zadnje uvrščeno ekipo iz višje lige (deveto uvrščeno ekipo 1A lige).

Sorodni članki