Tea Repnik in Lea Drnovšek sta državni prvakinji v tandemu za mlajše članice

V Pivki (dekleta) in Cerknici (fantje) je minuli vikend potekalo državno prvenstvo za mlajše člane in članice  (U – 23). Pri fantih žal KK Calcit ni imel predstavnikov, pri dekletih pa sta nastopili Tea Repnik in Lea Drnovšek.

Tekmovanje v tandemu poteka na izpadanje in sicer tako, da vsak par odigra 2 x 30 lučajev mešano. Če je rezultat neodločen (1:1) ne odloča večje število podrtih kegljev, pač pa dodatni meti (Sudden Victory). Tea in Lea sta bili v prvem krogu prosti, na poti do zmage pa sta potem najprej premagali vrstnici iz KK Ljubelj (Lana Pesjak in Sara Rovtar), v finalu pa še domačinki iz Pivke (Lea Pašič in Aurora Pelkošak). Oba dvoboja sta bila odločena po dodatnih metih. Čestitamo!

Other Articles