Meni Zapri

V soboto in nedeljo se je na kegljišču v Medvodah (ženske) in v Radencih (moški) odvijalo  Državno prvenstvo za veterane in veteranke posamezno. Tekmovalci/ke so nastopali v petih starostnih skupinah: letniki 1968-1972, 1963-1967, 1958-1962, 1953-1957 in 1952- starejši.

V Medvodah se je odlično odrezala Lidija Pirman, ki je s 571 podrtimi keglji prepričljivo osvojila prvo mesto. Tudi ostale so igrale zelo dobro, saj je bila Irena Koprivc, ki je imela za seboj dva sobotna nastopa v DP za članice, osvojila drugo mesto, Marija Ravnikar in Majda Lužar pa sta v svojih kategorijah osvojili tretje mesto.

Moški so igrali na zelo težkem kegljišču v Radencih. Brane Potočnik je s 576 podrtimi keglji osvojil drugo mesto, Marjan Dolinšek pa je bil v svoji kategoriji tretji. Solidna sta bila še Igor Alpner in Branko Mihajlov, ki sta osvojila peto mesto v svojih kategorijah. Žal je bila udeležba slabša kot pretekla leta, saj so Radenci za mnoge veterane predaleč.

Iskrene čestitke vsem dobitnikom medalj in tudi ostalim za udeležbo in borbenost.

Podrobni rezultati so objavljeni na spletni strani Kegljaške zveze Slovenije.

Štefan Flerin

Sorodni članki