Meni Zapri

V Prevaljah (moški) in v Pivki (ženske) smo 9. in 10.4. spremljali finalni del Državnega prvenstva posamezno za člane in članice. Najprej je bil na sporedu tretji nastop, ki je v seštevku s prvima dvema štel za končno uvrstitev v kombinaciji. Istočasno pa je bil ta nastop kvalifikacijski za četrtfinale posamezno, ki je bilo na sporedu takoj za tem nastopom. Finale se je odvijalo v Šoštanju. Najboljši štirje v obeh konkurencah so se pomerili za naslov prvaka.

Iz KK Calcit sta se v ta del tekmovanja iz Calcita uvrstila Matej Turk in Irena Koprivc. Žal se Matej tekmovanja ni mogel udeležiti, ker je imel neodložljive družinske obveznosti. Zato pa je uspešno nastopila Irena Koprivc. Na kegljišču v Pivki je v tretjem nastopu podrla odličnih 572 kegljev in zadržala tretje mesto iz prvih dveh nastopov, ter osvojila bron v kombinaciji. Istočasno je bil to tretji rezultat v konkurenci posamezno, zato se je uvrstila med osem najboljših posamezno. Četrtfinale je bilo na sporedu takoj po tretjem nastopu. Žal je naletela na zmagovalko kombinacije in kasnejšo podprvakinjo Ireno Mejač. Kljub zelo dobremu rezultatu 563 podrtih kegljev ni imela možnosti za napredovanje in je tekmovanje končala na še vedno odličnem 5. mestu. Vsekakor še en lep uspeh Irene in Calcit kegljanja, saj se praktično z vsakega tekmovanja vrnemo z odličji.

Štefan Flerin

Sorodni članki