Odlični nastopi mladih kamniških kegljačev

V Celju na sporedu zadnji, 7.krog Državnega prvenstva posamezno za dečke in deklice. Najboljših pet rezultatov je štelo za končno uvrstitev. Letošnje Državno prvenstvo za najmlajše je pokazalo, da je bila odločitev kluba, da je treba v naše vrste privabiti mlade in začeti ustvarjati lasten igralski podmladek, še kako pravilna. Tu gre vsa pohvala predsedniku kluba Franciju Spruku, ki se je tega projekta lotil v lanskem letu najprej tako, da je privabil na kegljišče šolsko mladino, jih seznanil z osnovami tega športa, zdaj pa vse, ki so se želeli preizkusiti, tudi trenira in vodi. Po dobrem letu dela z najmlajšimi smo z rezultati zelo zadovoljni. V lanskem letu so naš klub zastopali štirje najmlajši in osvojili eno drugo mesto (Domen Bodlaj), letos smo jih imeli že dvanajst, skupaj z nastopi posamezno in v dvojicah pa so osvojili kar 6 medalj: dve prvi mesti, eno drugo in tri tretja mesta. To je odlična vzpodbuda za naprej in upamo, da se bo lepemu številu najmlajših pridružilo še več njihovih vrstnikov, saj bi bilo škoda, da ne bi izkoristili odličnih pogojev za delo, ki jih nudi naše kegljišče in vzgojili čim več bodočih vrhunskih tekmovalcev in tekmovalk.

Končni rezultati DP 2022:

Dečki in deklice DP posamezno za leto 2022

Dečki I. Kategorija – letnik 2013 in mlajši

Domen Bodlaj – 1. mesto

Matej Zupančič – 8.mesto (dva nastopa)

Dečki II. Kategorija – letnik 2011 in 2012

Žiga Anžin –  14. mesto (trije nastopi od petih)

Dečki III. Kategorija – letnik 2009 in 2010

Aljaž Vehovec –  7. mesto (trije nastopi od petih), Leon Veršnik  –  26. mesto (dva nastopa od petih) in Blaž Koncilja – 29.mesto (en nastop)

Deklice I. kategorija – letnik 2013 in mlajši

Manca Močnik Čevka – 3.mesto

Deklice II. kategorija – letnik 2011 in 2012

Gaja Ivančič – 13.mesto (dva nastopa od petih)

Deklice III. Kategorija – letnik 2009 in 2010

Kristina Mihelčič – 2.mesto, Maruša Cerar  – 14.mesto (dva nastopa od petih)

Deklice IV. Kategorija letnik 2007 in 2008

Manca Progar – 5.mesto

Dečki in deklice DP dvojice za leto 2022

Dečki I. kategorija – letnik 2013 in mlajši

Domen Bodlaj in Manca Močnik Čevka –  1. mesto

Deklice II. kategorija – letnik 2011 in 2012

Neli Brumen in Petja Križman Vrhovnik –  3. mesto

Deklice IV. kategorija – letnik 2007 in 2008

Manca Progar in Kristina Mihelčič  – 3. mesto             

Other Articles