Meni Zapri

Za vikend se je s prvim turnirjem pričelo državno prvenstvo za dečke in deklice za leto 2023. Tako kot v preteklih letih, se tudi letos igra sedem turnirjev na različnih kegljiščih, za naslov državnega prvaka pa se bo upoštevalo pet najboljših rezultatov. Prva postojanka mladih kegljačev je bilo kegljišče v Litiji, državne prvake v štirih starostnih kategorijah pa bomo dobili ob koncu leta, ko bo odigran zadnji krog.

Mladi kegljači so razdeljeni v štiri starostne skupine. V 1. kategoriji nastopajo letnik 2014 in mlajši, v 2. kategoriji letnik 2013 in 2012, v 3. kategoriji letnik 2011 in 2010 in v 4. kategoriji letnik 2009 in 2008. Vse bolj številčna zasedba prihaja tudi s strani naše kluba, v letošnjem letu nastopajo štiri deklice in štirje dečki. V drugi kategoriji je s prvim nastopom opravila Manca Močnik, ki je podrla 606 kegljev (120 metov na polno) in trenutno zaseda tretje mesto. V tretji kategoriji, v kateri se že igra 120 lučajev mešano, nastopa Maruša Cerar in Gaja Ivančič. Trenutno je Maruša s 381 podrtimi keglji na odličnem drugem mestu, Gaja pa z 293 podrtimi keglji na desetem mestu. V četrti kategoriji imajo dve kegljačici. Kristina Mihelčič, ki že igra tudi za drugo člansko žensko ekipo v 1.B ligi je na drugem mestu z 493 podrtimi keglji. Na trenutno četrtem mestu je Manca Progar s 460 podrtimi keglji, tudi ona pa že redno igra za drugo člansko ekipo.

Pri dečkih je naš najmlajši kegljač Matej Zupančič, ki nastopa v prvi kategoriji. V 60 metih na polno je podrl 254 kegljev in je na trenutno tretjem mestu. V naslednji kategoriji imamo dva kegljača. To sta Domen Bodlaj in Žiga Anžin, ki sta s 649 in 615 podrtimi keglji na 120 metov polno uvrščena na tretje in četrto mesto. V tretji kategoriji nastopata Leon Veršnik in Matic Pestotnik. S 385 podrtimi keglji je Leon trenutno na desetem mestu, Martin pa z 230 podrtimi keglji na 19. mestu.

Sorodni članki