Meni Zapri

Ta vikend sta bila v Novi Gorici in Slovenj Gradcu na sporedu 3. in 4. krog ekipnega državnega prvenstva v kategoriji U23. Mlade igralke Calcita so znova dokazale, da nimajo resne konkurence in so že četrtič zapored osvojile ta naslov.

Ekipo Calcita so zastopale: Tea Repnik, Lea Drnovšek, Tia Schatz in Kristina Mihelčič. Že po prvem delu so imela naša dekleta prednost 151 kegljev, v dveh finalnih nastopih pa se je ta povečala na rekordnih 361 kegljev. O kvaliteti naše ekipe govorijo naslednji podatki: naše igralke bi zmagale tudi v absolutni konkurenci, saj so zmagovalci pri mladincih (KK Proteus) podrli 2 keglja manj, najboljša posameznica prvenstva je Lea Drnovšek, ki je skupaj podrla 2367 kegljev, s 637 podrtimi keglji pa tudi dosegla najboljši rezultat, povprečen rezultat ekipe je dobrih 573 kegljev (najboljša igralka v 1.A državni ligi ima povprečje 577).

Sorodni članki