Udaren začetek za žensko 1. ekipo

V soboto oziroma že v petek, ko so imeli svojo tekmo igralci tretje moške ekipe, se je pričel spomladanski del državnega prvenstva. V petek so postavili ton za preostale kamniške kegljaške ekipe igralci tretje ekipe, ki so na domačem kegljišču premagali Triglavane iz Kranja z rezultatom 6:2. V soboto sta se na gostovanje odpravili obe prvi ekipi, druga moška ekipa je doma pričakala ekipo Železnikov in druga ženska je odšla na gostovanje k igralkam Vodnjaka iz Novega mesta.

Tokrat je bil vrstni red obrnjen, saj so v soboto kot prvi nastopili igralci prve moške ekipe. Na gostovanju v Trbovljah pri Rudarju so pričakovali zmago, a so jih presenetili domačini in ekipi sta si razdelili točki. Na koncu je bilo 4:4 (3.459-3.437), pri naših pa sta se najbolj izkazala Peter Jantol s 611 in Gašper Burkeljca s 606 podrtimi keglji. Ko se je moška tekma zaključevala so s svojimi nastopi v Slovenj Gradcu pričele kegljačice prve ženske ekipe. Slednje so z odličnim ekipnim nastopom popolnoma deklasirale nasprotnice in jih premagale z rezultatom 8:0 (3.155-3.430). Lea Drnovšek je podrla 563, Lidija Pirman 560, Noemi Živković 572, Irena Koprivc 584, Tea Repnik 564 in Tadeja Kokalj 587.

V popoldanskih sobotnih urah so do zmage prišli tudi kegljači druge moške ekipe. Brez večjih težav so premagali ekipo Železnikov z rezultatom 6:2 (3331 -3211). Izredno je odkegljal Miha Uršič, ki je podrl 609 kegljev. Druga ženska ekipa je žal izgubila v gosteh z rezultatom 6:2 (3079-3011). Pomlajeni ekipi je le malo zmanjkalo za uspeh, najboljši posameznici pa sta bili Štefka Flerin z 545 podrtimi keglji in Tamara Pevec s 560 podrtimi keglji.

Other Articles