Meni Zapri

Na Reki (Hrvaška) se je odvil Svetovni pokal posamezno za člane in mlajše člane (U23). Gre za evropsko tekmovanje v katerem 16 tekmovalcev v vsaki kategoriji tekmuje po sistemu na izpadanje, podobno kot na zaključku članskega državnega prvenstva. Pare prvega kroga določi žreb, pri čemer so glede na rezultate iz prejšnjega pokala določeni štirje nosilci. Vsaka država ima načeloma po enega predstavnika, zaradi odpovedi pa se navadno podelijo dodatna mesta glede na uspehe iz prejšnjih pokalov. Tekmovanje, ki ima že kar dolgo zgodovino, bo tokrat na sporedu zadnjič, saj ga bo v prihodnje v nekoliko drugačnem formatu nadomestilo Evropsko prvenstvo.

Slovenija je dobila dodatno mesto v vseh štirih kategorijah, tako da nas bodo na tekmovanju zastopali po štirje tekmovalci in tekmovalke. Med njimi je bila v kategoriji mlajših članov (U-23) tudi naša kegljačica Tea Repnik. V 1. krogu je brez težav premagala Avstrijko Carolino Futschek z rezultatom  581: 547 in rezultatom v setih 4:0. V 2. krogu, kjer bi z zmago prišla v polfinale pa se ji je po ponesrečenem zadnjem setu zmaga izmuznila za 8 kegljev. Proti Vladani Obrenić iz Srbije je izgubila  538 : 546 (2:2) in žal to ni bilo dovolj za uvrstitev v polfinale Svetovnega pokala.

Sorodni članki