Meni Zapri

Državno prvenstvo posamezno za mlajše selekcije se nadaljuje s polnim tempom. Tokrat so opravili s petim nastopom, na kegljišču Brest v Cerknici. Vse več najmlajših kamniških kegljačic in kegljačev nadaljuje z odličnimi nastopi, številni ostajajo v boju za najvišja mesta.

V kategoriji U-14 in mlajši je imel tretji najboljši rezultat Matej Zupančič (316 podrtih kegljev), svoj krstni nastop pa sta opravila Mark in Zak Šućur. Na svoji prvi kegljaški tekmi sta podrla 204 in 192 kegljev. V skupnem seštevku v svoji kategoriji je trenutno Matej Zupančič na 4. mestu.

Med letniki 2012 in 2013 oziroma v II. kategoriji, kjer je konkurenca nastopata dva naša kegljača. Tokrat je bil boljši Žiga Anžin, ki je podrl 650 kegljev, a je Domen Bodlaj zaostal le za 13 kegljev (637). Po petih nastopih sta prav tako zelo izenačena. Domen zaseda 7. in Žiga 8. mesto.

V III. kategoriji ima kamniški klub tri kegljače, a so prav vsi tokratni nastop izpustili. V IV. kategoriji (letnik 2009 in 2008) pa je bil tokrat odličen Dominik Breskvar, ki je imel drugi rezultat vikenda (535). Zelo dobro je s 466 podrtimi keglji s svojim nastopom opravil tudi Vid Podjed. To je bil njun prvi nastop, zato sta uvrščena na 20. in 32. mesto.

Pri dekletih kegljačice v I. kategoriji (2014 in mlajši) nimamo, imamo pa zato v II. kategoriji (letnik 2013 in 2012) Manco Močnik, ki je v Cerknici odlično opravila s svojim nastopom. Podrla je 673 kegljev in imela tretji rezultat. Skupno je na 6. mestu, a ima en nastop manj kot dve kegljačici uvrščeni pred njo.

V III. kategoriji (letnik 2011 in 2010) sta nastopili Maruša Cerar in Gaja Ivančič. Maruša je imela s 452 podrtimi keglji 11. rezultat, Gaja s 387 podrtimi keglji pa 14. rezultat. Skupno je Maruša na 8. mestu, a ima nekaj tekmovalk pred njo nastop več. Enako velja za Gajo, ki je trenutno na 14. mestu.

V najstarejši IV. kategoriji (letniki 2009 in 2008) sta tekmovali Kristina Mihelčič in Manca Progar. Kristina je podrla 512, Manca pa 479 kegljev. Po petih nastopih je Kristina na odličnem 2., Manca pa na 4. mestu.

Sorodni članki