Kar 11 deklic in dečkov na tokratnem turnirju v Novi Gorici

Ta vikend se je v Novi Gorici odvil drugi turnir za naslov državnega prvaka posamezno za dečke in deklice za leto 2023. Z drugim nastopom izmed sedmih možnih je zaključilo kar enajst mladih in perspektivnih kamniških kegljačev. Na koncu bo naslov državnega prvaka osvojila tista kegljačica in tisti kegljač, ki bo imel/a najvišji seštevek iz petih nastopov.

Pri deklicah smo imeli v 2. kategoriji eno predstavnico, Marušo Močnik. Z odličnimi 587 podrtimi keglji je v drugem nastopu osvojila 3. mesto. sta v 3. kategoriji nastopali Maruša Cerar in Gaja Ivančič. Maruša je podrla 365 kegljev in je zasedla 13. mesto, Gaja je podrla 319 kegljev in je imela 16. rezultat dneva. V 4. kategoriji nastopata Kristina Mihelčič, ki je podrla 458 kegljev in je zasedla 7. mesto in Manca Progar, ki je podrla 454 kegljev in je imela 8. rezultat dneva.

Tokrat smo imeli pri dečkih kar šest tekmovalcev. Najmlajši Matej Zupančič nastopa v 1. kategoriji, kjer je podrl 254 kegljev in v drugem nastopu osvojil 4. mesto. V 2. kategoriji je aktualni državni prvak Domen Bodlaj podrl 620 kegljev (5. mesto) in Žiga Anžin le 6 kegljev manj (614 podrtih kegljev, 6. mesto). Še kategorijo višje nastopata Leon Veršnik in MArtoin Pestotnik. Leon je podrl 398 kegljev, kar je bilo dovolj za 15. rezultat in Martin je potrdil 295 kegljev, kar je bil dovolj za 23. rezultat dneva. V zadnji, 4. kategoriji, je nastopal Aljaž Vehovec. Podrl je 466 kegljev in končal na 10. mestu

Other Articles