Meni Zapri

Državna liga v kegljanju se prevesa v zaključni del, saj so do konca le še trije krogu. V zadnjih dveh vikendih smo bili priča izjemno napetim tekmam, v zadnjem, 15. krogu pa so bile vse oči uprte v Kamnik. Tam je namreč potekal dvoboj za prvo mesto na lestvici, domače kegljačice so namreč gostile prvouvrščeno ekipo Proteusa in jih z odlično igro tudi premagale ter se povzpele na prvo mesto v državni ligi. Nekaj ur kasneje so domači kegljači igrali proti vodilni ekipi Konstruktorja, ki bi z zmago že postali državni prvaki. To so jim preprečili Kamničani, ob bučni podpori s tribun so jih premagali z rezultatom 5:3.

Po šoku v prejšnjem kolu, ko so kegljačice že bile na prvem mestu, vendar so nepričakovano izgubile proti ekipi Remoplasta, so v derbiju s Postonjčkankami navdušile. Že po prvih treh tekmovalkah so vodile in v drugi polovici tekme suvereno odbile napade ter zmagale z rezultatom 7:1. Tri kroge pred koncem imajo tako točko prednosti pred ekipo Proteusa, zato bodo morale na preostalih treh tekmah, za osvojitev naslova državnih prvakov, zmagati. Prva moška ekipa je prejšnjem kolu, tako kot ženske, nepričakovano izgubila. Toda proti Konstruktorju so pokazali pravi karakter in Mariborčanom preprečili predčasno osvojitev državnega naslova. Po zmagi ostajajo na četrtem mestu. Še vedno dobro nastopajo tudi preostale kegljaške ekipe. 2. moška ekipa je na četrtem mestu v drugi ligi, 3. moška na drugem mestu v tretji ligi in 2. ženska ekipa v 1.B ligi na sedmem mestu.

Sorodni članki