Meni Zapri

Za vikend je potekalo državno prvenstvo posamezno za člane in članice. Eno izmed prizorišč je bilo tudi Kamniško kegljišče, 1. aprila so enega izmed dveh nastopov tam opravili člani. Po drugem nastopu v Gorici se nobenemu našemu kegljaču ni uspelo uvrstiti v osmino finala. Mesto v izločilnih bojih je za vsega en kegelj zgrešil Gašper Burkeljca, a se tja še lahko uvrsti, če kateri izmed tekmovalcev odpove svoj nastop.

Bolj uspešne so bile ženske. Slednje so morale na poti do osmine finala igrati v Brežicah in Litiji, med najboljših šestnajst pa so se uvrstile Tadeja Kokalj, Irena Koprivc in Tea Repnik. Tadeja je osvojila v kvalifikacijah 4., Irena 10. in Tea 12. mesto. V osmini finala se bo Tea za vstop med najboljših osem oziroma četrtfinale pomerila z Barbaro Jurančič (Impol), Irena z Ireno Mejač (Ljubelj) in Tadeja z Alenko Jakša Mojškerc (Brest).

Rezultati kvalifikacij so na voljo na spodnjih povezavah:

Kvalifikacije moški

Kvalifikacije ženske

Sorodni članki